• Turnaj vo vybíjanej

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Turnaj vo vybíjanej.

Dňa 28.04.2023 sa na našej škole uskutočnil turnaj vo vybíjanej. Všetky družstvá na čele s pani učiteľkami bojovali statočne, ale najlepšie bolo družstvo pani učiteľky Jamsilovej v zložení- Kytas, Chomistek, Trnovec, Vass, Čierny, Lang, ktoré si vybojovalo prvé miesto. Srdečne blahoželám. Mgr. Petrovičová

• Deň mlieka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň mlieka.

Dňa 16. 5. je Deň mlieka. V našej škole sme vďaka spoločnosti Rajo odprezentovali žiakom prezentáciu na tému prečo je dôležité piť mliečko a jesť mliečne produkty pre naše zdravie, aké dôležité vitamíny a minerálne látky mliečko obsahuje. Taktiež sme sa dozvedeli, ako správne recyklovať obaly z mliečnych produktov, aby sme chránili životné prostredie. Zaujímavá bola aj cesta mliečka od kravičiek k nám domov. Na záver sme si dali kvíz, čo všetko sme si z prezentácie o mliečku zapamätali. Mgr. Ivana Chmarová (školský zdravotník)

• Projekt- včielky- samotárky Osmija

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Projekt- včielky- samotárky Osmija.

Deti zážitkový učením pozorovali v liahni vajíčka "kokony" z ktorých sa vyliahli prvé včielky. Deti mohli včielky pozorovať, mohli ich aj chytiť pretože včielky nepichajú. Spoločne sme im pripravili, vyčistili trstinové trubičky špeciálnou kefkou a trubičky sme s deťmi zablatovali, aby sme ich umiestnili do úľa.Uľ sme umiestnili v záhrade, kde budeme včielky s nadšením pozorovať.

• Návšteva hasičov MŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva hasičov MŠ.

Pri príležitosti oslavy dňa Svätého Floriána – patróna hasičov sme navštívili členov požiarnej ochrany a hasičského tímu v Žaškove. Hasiči nám ochotne poukazovali, ako a s čím pracujú pri záchrane mnohých životov a hasení požiarov. Na konci nás previezli na svojich hasičských autách, za čo im veľmi pekne ďakujeme a do ďalšej aktívnej činnosti prajeme všetko dobré.

• Zdravý chrbátik

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zdravý chrbátik.

Dňa 18.04.2023 sa v našej škole uskutočnila prvá hodina cvičenia, zameraného na udržanie zdravej chrbtice s názvom Zdravý chrbátik pre žiakov 2.,3., a 4. ročníka pod vedením pani fyzioterapeutky Mgr. Zuzany Hollej. Počas šiestich týždňov sa žiaci naučia ako majú správne sedieť, chodiť a stáť, aby sa im správne vyvíjala chrbtica. Deti sa naučia základné cviky na karimatkách, cvičenie na fit loptách, cvičenie s naťahovacími gumami podľa pokynov pani fyzioterapeutky, aby aj v budúcnosti vedeli ako predchádzať bolestiam chrbta. Mgr. Ivana Chmarová Kytašová (školský zdravotník)

• Deň Zeme v MŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme v MŠ.

V aktivite Deň Zeme, ktorá sa uskutočnila v rámci školského environmentálneho projektu Máme radi prírodu, sa deti zoznámili s problematikou ničenia a poškodzovania prírody a planéty Zem. Poznávali, aké správanie ľudí planéte škodí a ako sa máme správať, aby sme ju neničili a chránili. V praktickej činnosti sa oboznámili s triedením odpadu a vyskúšali si triediť plast, papier a sklo. Deň zavŕšili aktivitu zbieraním odpadkov v okolí materskej školy. Každý z detí dostal na konci dňa ocenenie Ochranca prírody.

• Last wish- divadelné predstavenie

•

Piataci, šiestaci a siedmaci sa zúčastnili divadelného predstavenia LAST WISH v Mestskom kultúrnom stredisku v Dolnom Kubíne. Divadelné predstavenie bolo v angličtine a pripravilo ho pre nás Divadelné centrum Martin. Sme radi, že aj takouto zaujímavou formou sme si mohli precvičiť anglický jazyk.

• Deň ľudovej rozprávky

• 16. marca 1828 sa v Slavošovciach  v rodine evanjelického farára a učiteľa narodil Pavol Emanuel Dobšinský.  Zaslúžil  sa o zachovanie veľkého bohatstva našej ľudovej slovesnosti – piesní, prísloví, porekadiel a najmä rozprávok. Zozbieral a zapísal vyše100 ľudových rozprávok, ktoré vyšli pod názvom Prostonárodné slovenské povesti.

Čítaním jeho rozprávok a  literárnymi aktivitami  pre deti druhého a tretieho ročníka si naši  siedmaci pripomenuli 195. výročie jeho narodenia, ktoré je  zároveň aj Dňom ľudovej rozprávky. Malých hostí, budúcich veľkých čitateľov, odmenili nielen sladkou nádielkou ale i záložkami do knihy.

• Poďakovanie učiteľom

• Učiteľ je ten, ktorý v sebe tú zázračnú silu má,
              pretvárať detskú dušu,
              otvárať jej brány poznania dokorán.

V tejto chvíli preto treba našim učiteľom úctu vzdať,
              za ich obetavosť, lásku a drahocenný čas,
              ktorý žiakom  celý rok venujú
              a na ďalšiu cestu životom ich obetavo pripravujú.

• Deti z MŠ v Knižnici A. Habovštiaka

• Marec je mesiac knihy a pri tejto príležitosti sme navštívili Mestskú knižnicu Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne  a v našom voľnom čase sme sa s deťmi potešili v detskom svete.

• Predškoláci v škole

• Naše deti zo staršej triedy navštívili triedu štvrtákov. Počas vyučovania si vypočuli básnický prednes, čítanie detí. Pani učiteľke sa predstavili menom, zarecitovali  básničky,  spoločne sa zahrali a navzájom sa spoznali.

• O cestnej premávke v MŠ

• Našu škôlku navštívil člen dopravnej polície, ktorý deťom priblížil a vysvetlil ako majú dodržiavať pravidlá cestnej premávky.